Usta Kemal Sunal Hakkında Bunları Biliyor Muyuz?


399
399 Beğeni

Yeşil Çam’ın en sevilen isimlerinden biri olan Kemal Sunal’ın sanat dünyasına girmesinin sebeplerden biri lise son sınıf öğrencisi iken felsefe hocası ile tanışmasıdır. Ortaokul ve liseyi toplam 11 yılda bitirdi. Okul hayatında  Sunal için “ineğin çocuğu” diyerek dalga geçerlermiş. Sunal yoksulluğun ne olduğunu bilirdi. Sunal’ın bu tutumluluğu arkadaşları arasında şakaya dönüştürdüler. Kadir İnanır Sunal için “Tasarruf yapmak için az yemek yerdi.” cümle kurdu.  Sinema filmlerinde Şaban adı ile anılır. Hababam Sınıfı ile akıllarda iz bırakmıştır. Yeşil Çam oyuncularının sürekli vakit geçirdiği yer olan Çiçek Bar’ın sahibi Arif Keskiner Sunal için, hep viski içerdi doktor yasaklayınca içkiyi bıraktı. “2 sene boyunca votka içiyorum diyerek bizi su içerek kandırdı” diye anlattı.  Yeşil Çam’ın komedyenlerinden olmuş ve maddi manevi kazancı olmuştur. Sunal yüz yapısı ve fizik yapısı görünümünden dolayı Fransız ünlü komedyen Femandel’e benzetilirdi. Çiğ köfteyi tavan atma adetinden mi yoksa ses sanatçısı olduğu için mi bilinmez ama en çok sevdiği sanatçının İbrahim Tatlıses’miş. Hayatı boyunca tiyatro oyunları hariç toplamda 82 sinema filminde rol almıştır. Sunal’ın son filmi olan Balalayka için Trabzon’a giderken kalp krizi sonucu 3 Temmuz 2000 yılında vefat etmiştir.

Eşi Gül Sunal ile 2.5 Sene Mektuplaştılar

Kendisi gibi oyuncu olan eşi Gül Sunal ile 2,5 sene boyunca mektup arkadaşı oldular. Evlendikten sonra oturdukları evde çok fazla rutubet olduğu için misafir geldiği zaman mutlaka patates kızartması yaparmış evdeki kokuyu bastırmak için. Çiğ köfteyi tavana atarak meşhur olduğunu sandığımız kişi aslında İbrahim Tatlıses değildir. Sunal çiğ köfteyi tavana atarak eşi gül hanımı epey kızdırırmış.

48 Yaşında Yüksek Lisans

Sunal 48 yaşından yüksek lisans yapmış ve yazdığı tezin konusu kendisi olarak seçmiştir. Kimse beni araştırmayacak galiba, ben yapayım diyerek yazmaya başlamıştır.

Kemal Sunal’ın bazı filmleri

Tatlı Dillim, Oh Olsun, Canım Kardeşim, Yalancı Yârim, Hasret, Salak Milyoner, Köyden İndim Şehir, Hanzo Hanzo, Mavi Boncuk, Şaşkın, Varyemez, Bıçkın, İnatçı, Öğretmen, Japon İşi, Garip, Yoksul, Şaban Pabucu Yarım, Atla Gel Şaban, Postacı, Şabaniye.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

399
399 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
dede

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı