Çocukluğunuzu Hatırlatan Çizgi Filmlerle Alakalı Şaşıracağınız Bilgiler


431
431 Beğeni

Çocukluğumuzun en keyifli anıları arasında yerlerini alan çizgi filmler, hayatımızda önemli bir yere sahip. Hayatı algılamamızda bize yardım eden, eğlendirirken öğreten bazen ise kahramanlarımız haline gelen çizgi filmlere dair bilinmeyenler ve şaşırtıcı gerçekleri sizin için bir araya getirdik.

Tom ve Jerry

Nesiller boyunca devam eden Tom ve Jerry, şüphesiz çizgi film dünyasının kült yapımları arasında yer alıyor. Tom ve Jerry, gösterdiği üstün performans ile tam 13 dalda aday olup 7 dalda ise Oscar almaya hak kazanmıştır. Çizgi dizi, 1992 senesinde ilk ve tek uzun metrajlı animasyon filmini izleyicilerin beğenisine sundu.

Mickey Mouse

Mickey Mouse karakteri, Walt Disney’in garajında yer alan farelerden ilham alarak oluşturuldu. İlk ismi aslında Mortimer Mouse olan bu dünyaca ünlü fareye ismini kazandıran kişi ise Walt Disney’in karısıydı. Mickey Mouse’un seslendirmesini yapan Wayne Allwine, 1991 senesinde Minnie Mouse’u seslendirmekte olan Russi Taylor ile evlendi.

Pokemon

Pokemon, seneler boyunca neredeyse dünyanın her bölgesinde yayınlandı. Bununla birlikte sevilen çizgi filmin birçok bölümü farklı nedenlerle yasaklanmıştır. Jessie & James ikilisinden James’in büyük göğüsleri ile bikini giydiği bölüm bunlardan biridir. Aynı zamanda 11 Eylül döneminden sonra çizgi filmde binaların yıkıldığı bölümler ve izleyicilerde sağlık sorunu yarattığı düşünülen çok fazla ışık kullanılan bölümler de yasaklandı. Ülkemizde ise Pokemon, kendisini ‘’pokemon’’ zanneden Ferhat isimli bir çocuğun uçmak istemesi üzerine camdan atlaması nedeni ile yayından kaldırıldı. Çocuk, ufak yaralar ile kazayı atlattı.

Bugs Bunny

Ülkemizde ‘’Naber ya?’’ repliği ile bir neslin gönüllerinde taht kuran Bugs Bunny, yabani bir tavşan değildi. İlk başlarda çizgi filmde rengi gri yerine beyazdı ve ismi ise Happy Rabbit yani mutlu tavşandı. Hollywood Walk Of Fame’de Bugs Bunny ve Mickey Mouse’un yıldızları bulunur. Posta pulunda ilk kez bir çizgi film karakteri olan Bugs Bunny kullanılmıştır. Charlie Chaplin, Bugs Bunny’nin kişiliğinin oluşturulmasına ilham kaynağı oldu ve meşhur havuç yeme sahneleri ise Clark Gable’ın ‘’It Happened One Night’’ filminden esinlenerek çizildi.

Tweety

Tweety sanılanın aksine dişi değil erkektir ve cinsi de kanaryadır. İlk başlarda pembe olarak düşünülse de daha sonra çıplak kuş izlenimi verdiği için rengi pembeye dönüştürülmüştür.  İsmi ise Tweety’den önce Orson idi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

431
431 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
dede

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı