Erkeklerin ilişkiden bekledikleri 10 şey

25.9.2016 23:08:59 BilgeDede
Erkeklerin ilişkiden bekledikleri 10 şey" title=  
1-Değişmesi için uğraşırken, onu aşağılamayın. Özellikle kadınlar olmak üzere, partnerler sert eleştirilerin karşı tarafı düzelteceğini düşünür. Asla! Bu yaptığınız reddediştir. Sinir ve öfkeyle sonuçlanır.


2-Duygusal olarak dürüst ve açık bir diyalog için güvenli bir ortam yaratın. Evet, erkeklerin bazen ciddi anlamda eğitilmesi gerekebilir; ancak bir erkek eksik yönlerini düzeltmek istiyorsa, bunun için kendisini güvende hissetmek isteyecektir. Saldırgan bir eşin hiçbir faydası olmaz.


3-Aşk diline saygı duyun. İlle de duymak istediğinize odaklanmayın. Dinlemeyi bilin. Erkekler genelde sevgilerini dolaylı ancak yaratıcı şekilde ifade eder. Standart romantik cümleleri duymamanız, sizi sevmediği anlamına gelmez.

4-Fiziksel yakınlığa izin vererek ona saygı gösterin. Birbirini seven iki kişinin arasında olabilecek en güzel şeylerden birine tabu gibi yaklaşırsanız, erkeğinizi kendinizden uzaklaştırır, diğer insanlara yakınlaştırırsınız. Demedi demeyin.5-Kendisini erkek gibi hissetmesine izin vermeniz, ona duyduğunuz saygının göstergesidir. Evet muhtemelen son 10 problemin 10’unda da haklı çıkan siz oldunuz ama bu demek değil ki, her seferinde bunu kafasına çivi gibi çakasınız. Bu onu incitecektir. Kendisini yetersiz hissedecektir.


6-Çoğunlukla stres altında hissedecek ama bunu size söylemeyecektir, bu sebeple onu sık sık cesaretlendirin, destek olun. Erkekler genelde zayıf noktalarını ya da üzüntülerini belli etmeye çekinirler. Kötü hissettiğini düşünüyorsanız, hiçbir şey sormadan ona iyi davranın, jestler yapın. Kendini açmak isterse yapıcı olun. Destek olun.7-Ona bütünüyle bağlanın. Beğendiğiniz noktalarla beğenmediklerinizi ayrı tutmayın. Kaslı ama salak, akıllı ama zayıf, yetenekli ama göbekli. Hayır efendim. Karşınızdaki bir insan. Kimse mükemmel değil, mesela siz de değilsiniz. Bu sebeple ona eksik hissettirmekten vazgeçin.


8-Ona çekici gözükün. Bakımlı olmak, her dönemde önemli. Erkek ilk başta aşık olduğu kadını kaybederse, duygularını da kaybeder. Ne de olsa cepte diye düşünerek kendinizi salmayın sakın. Gücünüz yettiği kadar kendinize bakın.9-Sizden ayrı zaman geçirme isteğine saygı duyun. Bazen sürekli yakınlık göstermek, erkeği boğabilir. Biraz kendisiyle ya da arkadaşlarıyla baş başa kalmasına izin verin. Güvenmiyor musunuz? Yine de, ajan gibi peşinde dolanmanın bir çözüm getireceğini sanmıyorum.


10-Pozitif olun. Bir erkeğin çevresinde görmek istediği ilk şey, güler bir yüzdür. Bu onlara güç verir. Mutluluk bulaşıcıdır. Gülüşünüz onun da yüzünü güldürecektir. Şimdi salıverin öfkeyi, kini, dargınlığı, küskünlüğü, inadı, depresifliği, ona sarılın. Hem de en güzel gülüşünüzle!

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır