İstediğimiz sadece sevgi

24.9.2016 20:26:07 BilgeDede
İstediğimiz sadece sevgi" title=  

Eğitim sadece okul ortamında verilmemektedir. Çocuğun ilk deneyimlerini kazandığı, ilk davranış biçimlerinin geliştiği, ilk başka insanla etkileşim kurduğu yer ailedir. Bu yüzden aile eğitimi oldukça önemlidir.


        Çocuğu yetiştirme tutumu hareket kabiliyeti sözel iletişim ve daha birçok değişken etken aile ortamına bağlıdır. Bu yüzden aile bireyinin bu eğitimleri alması ve özellikle aldığı eğitimleri bilinçli bir şekilde davranışa dönüştürmesi mühimdir. Çocuğu belli bir program çerçevesinde, zorlamayarak ve bir baskı oluşturmayarak gayet verimli planlı bir eğitim süreci oluşabilir.     Anne ve babalar çocuğunun hangi durumlar da yeterli olup olmadığını en iyi bilen kişilerdir. Herhangi bir konuda kabiliyetli olduğunu iyi analiz etmeli ve bu yönde gelişimini sağlamalıdırlar. Aynı zamanda aile sosyal-kültürel niteliğini göz önünde alarak eğitim almalıdırlar. Bir söz ile aile eğitiminin bir hayli mühim olduğuna dikkat çekelim;


“Eğitim anne dizinde başlar; her söylenen sözcük, çocuğun kişiliğine konan bir tuğladır.”


  Unutmayın siz çocuğunuzla nasıl ilişki kuracağınızı ve bu ilişkiyi nasıl devam ettireceğinizi eğitimini alıp uygularsanız sağlıklı bir sonuca ulaşacaksınızdır.

İSTEDİĞİMİZ SADECE SEVGİ…


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır